Ndërlidhjet

Medvedev: Kirgizia të mbajë zgjedhjePresidenti Dimitri Medvedev i bëri thirrje qeverisë së përkohshme të Kirgizisë që të mbajë zgjedhje për ta legjitimuar autoritetin e vet nëse do të dëshironte bashkëpunim të plotë me Rusinë.

Medvedev tha se është e nevojshme që të “rivendoset shteti” në Kirgizi dhe paralajmëroi se “anarkia” nuk është në interes të Kirgizisë apo fqinjve të saj.

Medvedev i bëri këto komente në Moskë pas bisedimeve me presidentin e Uzbekistanit, Islam Karimov.
XS
SM
MD
LG