Ndërlidhjet

Inter mundi Barcelonën 3-1Interi i Milanit e munbi Barcelonën 3-1, duke siguruar një epërsi të fortë para ndeshjes kthyese në Kupën e Kampionëve të Evropës.

Golat për kampionin italian i shënuan Uesli Snajder, Maikon dhe Diego Milito.

Pedro ishte futbollisti që e shënoi golin për Barcelonën, lojtarët e së cilës u detyruan të bëjnë një udhëtim prej 14 orësh me autobus për shkak të kufizimeve të fluturimeve nga hiri vullkanik në Islandë.
XS
SM
MD
LG