Ndërlidhjet

Forcat e NATO-s vranë 4 afganë të pa armatosurNATO tha se trupat e aleancës kanë hapur zjarr ndaj një makine që po i afrohej autokolonës së saj në Afganistanin lindor, duke vrarë katër afganë të pa armatosur.

Incidenti është dënuar nga presidenti Hamid Karzai.

NATO tha se dy nga të vrarët në incidentin e së hënës më pas ishin identifikuar si “kryengritës të njohur”, por Karzai dhe shefi i policisë rajonale thanë se të gjithë ishin civilë.

Njëri nga viktimat u tha se është një djalë 12 vjeçar.
XS
SM
MD
LG