Ndërlidhjet

Fillon takimi i ministrave të jashtëm të NATO-sMinistrat e jashtëm të vendeve anëtare të NATO-s fillojnë sot në Talin një takim dy ditor.

Marrëveshja mes SHBA-ve dhe Rusisë për çarmatimin bërthamor dhe ndikimi i saj në raportet mes NATO-s e Moskës do të jetë një ndër temat kryesore të takimit.

Armatimi bërthamor, që gjendet në disa prej vendeve të Aleancës është një tjetër temë debati, gjatë takimit në kryeqytetin e Estonisë.
XS
SM
MD
LG