Ndërlidhjet

Rritet defiçiti i eurozonësDefiçiti buxhetor i 16 vendeve të eurozonës arriti në 6.3% në vitin 2009. Kjo shifër është tre herë më e lartë se një vit më parë dhe dy herë më e lartë se kufiri i vendosur nga BE-ja.

Lajmi u bë i ditur sot nga Komisioni Evropian.
XS
SM
MD
LG