Ndërlidhjet

Bangkok: Tre të vrarë, 50 të plagosur nga shpërthimetTre vetë e kanë humbur jetën dhe 50 janë plagosur në vargun e shpërthimeve të granatave që sot tronditën kryeqytetin Bangkok në Tajlandë.

Njëra nga viktimat është grua, ndërsa në mesin e të plagosurve është një i huaj.

Shpërthimet ndodhën pasi protestuesit pro-qeveritarë u përleshën me protestuesit rivalë, të cilët e kanë paralizuar qytetin në përpjekje për të rrëzuar qeverinë.
XS
SM
MD
LG