Ndërlidhjet

Kjev: Kritika presidentit për paktin me RusinëZëvendskryeministri i Ukrainës, Sergei Tigipko, ka kritikuar presidentin e vendit pasi ky i fundit ka pranuar zgjatjen e qëndrimit për flotën ruse në një nga portet e Ukrianës në Detin e Zi.

Tigipko tha se megjithë faktin se pakti mund të ketë logjikë ekonomike, presidenti Janukoviç duhej të ishte më i hapur gjatë bisedimeve.

“Procedura e ndjekur për këtë marrëveshje është bërë me dyer të mbyllura dhe kjo nuk është ajo që dëshiron populli ukrainas”, tha Tigipko në një intervistë për agjencinë e lajmeve AP.
XS
SM
MD
LG