Ndërlidhjet

Mijëra gjermanë përcjellin ushtarët e vrarë në AfganistanMijëra gjermanë, në mes të të cilëve edhe kancelarja Angela Merkel, dhe zyrtarë të tjerë të lartë, morrën pjesë në ceremoninë e varrimit të katër ushtarëve të vrarë në Afganistan.

Ushtarët u vranë gjatë sulmeve të militantëve më 15 prill. Mbështetja e publikut për misionin ushtarak në Afganistan ka rënë, pas rritjes së numrit të të vrarëve në mesin e ushtarëve gjermanë.
XS
SM
MD
LG