Ndërlidhjet

Kili: Vdes në burgu ish nazisti 88 vjeçarPol Shaefer, ish nazist dhe themelues i një enklave misterioze gjermane në jug të Kilit, ka vdekur.

Shaefer vdiq në moshën 88 vjeçare në spitalin e burgut në jug të Kilit. Ai po vuante dënimin prej 20 vitesh burg për shkak të abuzimeve seksuale me fëmijët.
XS
SM
MD
LG