Ndërlidhjet

Sulmi vetëvrasës shkakton tre viktima në Afganistan


Nga një sulm vetëvrasës me bombë në provincën juglindore të Zabulit mbetën të vrarë tre persona, një roje private dhe dy civilë.
Ndërkohë bëhet e ditur se shtatë të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e sulmit. Ndërkohë luftimet në veri të Afganistanit dhe në disa rajone të Pakistanit përgjatë kufirit afgan kanë lënë të paktën 40 militantë talibanë të vrarë që nga e premtja.
XS
SM
MD
LG