Ndërlidhjet

SHBA: Tornado shkakton 9 të vdekur


Stuhitë në shtetin e Misisipit në SHBA kanë shkaktuar të paktën 9 të vdekur mes tyre dhe fëmijë. Në 17 qarqe është shpallur gjendja e jashtëzakonshme. Tornadot gjithashtu janë raportuar edhe afër shtetit të Luizianës, Arkansasit dhe Alabamës, ku erërat raportohen nga metereologët se po levizin drejt lindjes
XS
SM
MD
LG