Ndërlidhjet

Putini viziton ItalinëKryeministri rus, Vladimir Putin, do të takohet gjatë ditës me zyrtarë të lartë italianë për të diskutuar bashkëpunimin në fushën e energjisë bërthamore dhe tregtinë mes dy vendeve.

Putini arriti mbrëmë në Milano, ku zhvilloi dhe një darkë pune, jo zyrtare, me homologun e tij italian, Silvio Berluskoni.
XS
SM
MD
LG