Ndërlidhjet

Tadiç: BE-ja dhe Kosova, pjesë e një politike“Në synimet e mia politike përfshihen si Evropa edhe Kosova”, tha presidenti serb Boris Tadiç gjatë një takimi me përfaqësues të partive politike në pushtet. Tadiç theksoi se gjithmonë ka besuar se një politikë e tillë është e mundshme.

Ai ka shtuar se asnjëherë nuk ka mbështetur praninë e një bazë të huaj ushtarake në Serbi.
XS
SM
MD
LG