Ndërlidhjet

Londër: Gjobitet ministri pse përdori celularinMinistri britanik për Rininë, Ed Bols, është detyruar të paguajë gjobë prej 60 funta sepse policia e trafikut e ka kapur duke folur me telefon celular gjatë kohës që ngiste makinën.

Bols tha se javën e kaluar e kishte ndaluar policia e trafikut në çastin kur e kishte nxjerrë celularin.

“Policia më ndaloi pothuajse në moment, ndërsa unë e pagova gjobën dhe fitova tre pikë dënuese”, ka thënë Bols, duke shtuar se polici ka pasur apsolutisht të drejtë.
XS
SM
MD
LG