Ndërlidhjet

OKB tërheq personelin nga KandahariKombet e Bashkuara kanë tërhequr një pjesë të ekipit të tyre në Kandahar dhe kanë kërkuar nga punonjësit vendorë, që të qëndrojnë në shtëpi, për shkak të përkeqësimit të gjendjes së sigurisë.

Gjatë javëve të fundit Kandahari ka qenë skenë e dhunës së shtuar. Talibanët kanë shtuar sulmet në Kandahar, në kohën kur SHBA-të kanë paralajmëruar nisjen e një sulmi masiv kundër militantëve.
XS
SM
MD
LG