Ndërlidhjet

Kirgizi: Ish presidenti akuzohet për vrasje masiveKurmanbek Bakijev, ish presidenti i rrëzuar i Kirgizisë, akuzohet për organizimin e vrasjeve masive dhe keqpërdorim të detyrës.

Lajmi u bë i ditur nga drejtuesit e qeverisë së përkohshme. Kjo e fundit erdhi në pushtet pas protestave të opozitës. Gjatë protestave nga ndërhyrja e forcave të rendit humbën jetën rreth 90 persona.
XS
SM
MD
LG