Ndërlidhjet

Papandreu: Greqia ka nevojë për kohëGreqia ka nevojë “për kohë dhe qetësi” që të ndërmarrë reforma të thella, tha kryeministri grek, Papandreu. Ky i fundit deklaroi sot se “gjithçka duhet të ndryshojë” në mënyrë që ekonomia e tronditur të rimëkëmbet.

Defiçiti buxhetor i Greqisë rrezikon falimentimin e ekonomisë greke, por ka hedhur dyshime të thella mbi euron, thonë ekonomistët.
XS
SM
MD
LG