Ndërlidhjet

Bagdad: 5 të vrarë, 20 të plagosurZyrtarët irakianë thanë se të paktën pesë njerëz e kanë humbur jetën nga shpërthimet e dy automjeteve bomba në një zonë shiite të kryeqytetit Bagdad.

Policia dhe zyrtarët e spitalit thanë se më shumë se 20 vetë janë plagosur në sulmet, të cilat ndodhën brenda pak minutash në lokacione të ndryshme në Bagdadin jugor.

Detaje tjera nuk u bënë publike.
XS
SM
MD
LG