Ndërlidhjet

Merkel: Të shpejtohen bisedimet me AthinënKancelarja gjermane Angela Merkel ka bërë thirrje që të përshpejtohen bisedimet me qeverinë greke për rimëkëmbjen financiare të Greqisë.

"Është e qartë se bisedimet ndërmjet qeverisë greke, Komisionit Evropian dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar duhet të përshpejtohen", tha Merkel.

Ajo i bëri këto komente në Berlin në një konferencë të përbashkët shtypi me kreun e FMN-së, Dominik Shtraus-Kan.
XS
SM
MD
LG