Ndërlidhjet

Pentagon: Pakistani ka ndërmarrë ofenzivë të paparëPentagoni tha se Pakistani ka transferuar rreth 100 mijë trupa nga kufiri me Indinë për t’i luftuar militantët përgjatë kufirit afgan.

Në një raport për Kongresin, Pentagoni e quajti ofenzivën të paparë.

Raporti thotë se ofenziva “u bën trysni të madhe forcave të armikut dhe pakëson zonat e sigurta për kryengritësit” në Afganistanin lindor.
XS
SM
MD
LG