Ndërlidhjet

Merkel, Obama kërkojnë veprim të vendosur për GreqinëPresidenti amerikan Barak Obama dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë rënë dakord se nevoitet “veprim i vendosur” për të adresuar krizën e borxheve të Greqisë.

Dy udhëheqësit folën me telefon, në kohën kur euro ra në nivelin më të ulët.

Më herët, Merkel tha se plani për ndihmën financiare Greqisë duhet të përshpejtohet për shkak të gjithë eurozonës.
XS
SM
MD
LG