Ndërlidhjet

Pragë: Koktej molotovi në ambasadën grekeNë ambasadën e Greqisë në Pragë mbrëmë është hedhur një "koktej molotovi".

Askush nuk është lënduar, por nga zjarri është dëmtuar hyrja në ndërtesë.

Policia tha se për momentin nuk i di arsyet përse është hedhur lënda djegëse.

Në Çeki jetojnë rreth 3.200 grekë, kryesisht të ardhur si fëmijë në Çekosllovaki në vitin 1949, gjatë dhe pas luftës qytetare në Greqi.
XS
SM
MD
LG