Ndërlidhjet

Rehn : Së shpejti, pakti BE-FMN për GreqinëMarrëveshja BE-FMN, lidhur me paketën e ndihmës financiare për Greqinë, do të jetë gati brenda pak ditësh, tha eurokomisioneri Oli Rehn.

Rehn, i ngarkuar me çështjet monetare të BE-së, tha se paketa e ndihmës do t’i japë mundësi Greqisë « të marrë frymë e të marrë masa për të dalë nga kriza ».

Ndihma për Greqinë është e nevojshme për të mbikqyrur stabilitetin financiar në Evropë dhe në plan global », theksoi Rehn.
XS
SM
MD
LG