Ndërlidhjet

SHBA, Rusia synojnë marrëveshje adoptimiShtetet e Bashkuara shpresojnë se do të bien dakord me Rusinë rreth rregullave të reja të adoptimit.

Rusia i pezulloi shumë adoptime në SHBA pasi një grua amerikane e hipi djalin e adoptuar 7 vjeçar në një aeroplan dhe e ktheu prapë në Moskë.

Çifti nga shteti i Pensilvanisë është akuzuar për rrahje të 7 vjeçarit, të cilin e kishin adoptuar nga Rusia.

Departamenti i Shtetit tha se zyrtarët rusë dhe amerikanë kanë pasur në Moskë një takim pozitiv mbi çështjen, dhe se do të takohen sërish më 12 maj.
XS
SM
MD
LG