Ndërlidhjet

Bagdad: 8 të vdekur nga shpërthimiZyrtarët e policisë dhe spitalit në Bagdad thanë se tetë njerëz e kanë humbur jetën nga shpërthimi i një automjeti bombë në afërsi të dy shitoreve të pijeve alkoholike në pjesën jugperëndimore të kryeqytetit të Irakut.

Në shpërthimi gjithashtu janë plagosur rreth 20 të tjerë, transmetoi AP burime të spitalit.
XS
SM
MD
LG