Ndërlidhjet

OKB: Mungesa e fondeve rrezikon qindra mijëra njerëz në PakistanKombet e Bashkuara thanë se mungesa e fondeve kërcënon programet e ndihmës për strehim, ushqim dhe kujdes shëndetësor për qindra mijëra njerëz në rajonet e tensionuara të Pakistanit.

OKB-ja theksoi se mungesa e fondeve rrezikon furnizimin me gjërat jetike për banorët në zonat fisnore të Pakistanit.

Këto rajone, që gjenden në afërsi të kufirit me Afganistanin, janë edhe fusha beteje të forcave qeveritare me militantët talibanë dhe të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG