Ndërlidhjet

Putini ofron bashkim dhe para dhe UkrainënKryeministri rus, Vladimir Putin, ka propozuar bashkimin e Gazpromit rus me Naftogazin e Ukrainës. Gazpromi dhe Naftogazi janë të dyja kompani në pronësi shtetërore. Propozimi i Putinit u bë pas bisedimeve me homologun e tij ukrainas, Mikola Azarov, në Soçi të Rusisë.

Putini ka ofruar një kredi prej 500 milionë dollarësh për të ndihmuar ekonominë e Ukrainës, që është goditur rëndë nga kriza.
XS
SM
MD
LG