Ndërlidhjet

Takim urgjent i ministrave të eurozonësKreu i grupimit të ministrave të financave të eurozonës, Zhan Klod Xhunker, ka thirrur një takim urgjent të drejtuesve të financave të 16 vendeve. Takimi mbahet të dielën.

Takimi vjen në kohën kur Greqia bëri publike shkurtime të reja në buxhet dhe rritje taksash për të kontribuar në pagesën e borxheve, që po rrezikojnë shtetin.
XS
SM
MD
LG