Ndërlidhjet

SHBA: Akuzohen dy vetë se kanë ndihmuar Al KaidënDy qytetarë amerikanë janë akuzuar se kanë komplotuar për të siguruar “këshilla dhe ndihmë teknologjike, shërbime dhe para” për Al Kaidën.

Zyra e prokurorit në Menhatan tha se Uesam El-Hanafi, 33 vjeç, dhe Sabirhan Hasanof, 34 vjeç, janë shtetas amerikanë dhe jetojnë në Bruklin, ndërsa Hasanof ka edhe pasaportë të Australisë.
XS
SM
MD
LG