Ndërlidhjet

Sot Liverpul - Çelzi, vendoset për titullin


Në javën e 37 të Ligës së parë angleze sot takohen rivalët e mëdhenj Liverpul dhe Çelzi. Nga epilogu i takimit varret se kush do të fitoj titullin e kampionit. Fitorja eventuale e Çelzit gati do të siguronte titullin për këtë ekip. Nga ana tjetër nëse Çelzi nuk fiton, kreun e tabelës mund ta marrë sërish Mançester Junajted nëse mund Sanderlendin e Lorik Canës. Liverpul nuk ka gjasa për titull të kampionit, por në takimin me Çelzin i duhen pikat për të siguruar pjesëmarrjen në garat për Kupën e UEFA-s në sezonin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG