Ndërlidhjet

Rrufeja vret 16 persona në Bangladesh


Raportohet se të paktën 16 persona kanë vdekur dhe me dhjetra të tjerë janë plagosur në disa pjesë të Bangladeshit. Agjensia e lajmeve atje raporton se shumica e viktimave ishin duke punuar tokën ose në shtëpitë e tyre. Të tjerë i zuri rrufeja ndërsa ecnin në rrugë. Të vdekur pati edhe në verilindje të kryeqytetit Dhaka përveçse në disa zona të tjera.
XS
SM
MD
LG