Ndërlidhjet

Ahmadinexhad, Putin, Kadirov, shtypësit e mediave“Reporterët pa Kufijë”, grupi që merret me lirinë e medias, ka publikuar listën e armiqve të shtypit, në prag të Ditës Botërore për lirinë e shtypit.

Lista e atyre që quhen “shtypës të mediave” përfshin presidentin kinez, Hu Xhintao, atë iranian, Mahmud Ahmadinexhad, kryeministrin e Rusisë, Vladimir Putin, presidentin e Çeçenisë, që njihet si mbështetës i Krmelinit, Ramazan Kadirov, dhe udhëheqësin e talibanëve afganë, Mullah Omarin.

“Reportarët pa Kufijë” tha se “këta shtypës së lirisë të mediave kanë fuqinë që të censurojnë, burgosin, rrëmbejnë, torturojnë dhe në rastet më të këqija të vrasin gazetarë”.
XS
SM
MD
LG