Ndërlidhjet

SHBA: Xhejms shpallet basketbollisti më i mirëLeBron Xhejms ka fituar titullin si lojtari më me vlerë në ligën amerikane të basketbollit, NBA. Xhejms u cilësua si më i miri prej 116 nga 123 përzgjedhësit. Ky ishte viti i dytë rradhazi që Xhejms shpallet më i miri. Në vendin e dytë, me dallim të ndjeshëm nga vendi i parë, u rendit basketbollisti Kevin Durant.

Vetëm tre basketbollistë, përkatësisht Bill Rasëll, Uillt Çambërlein dhe Lerri Bërd e kanë fituar titullin e lojtarit më të mirë tre vite rradhazi.
XS
SM
MD
LG