Ndërlidhjet

Berisha: Jam i hapur për dialog me Ramën


Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

"Unë jam i hapur për transparencë të plotë të procesit zgjedhor, në përputhje me ligjet dhe Kushtetutën e vendit", deklaroi kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

Ky i fundit u shpreh i gatshëm për dialog me kundërshtarin e tij politik, kreun e Partisë Socialiste, Edi Rama.

Berisha i cilësoi veprimet e fundit të Ramës si përpjekje “për t’i përmbysur vendimet e gjykatave me mjete politike”.

Deklaratat e kryeministrit Berisha u bënë derisa greva e urisë e deputetëve të Partisë Socialiste dhe mbështetësve të saj është në ditën e katërt.

Mëngjesin e sotëm, është dërguar në spital deputetja Klodiana Spahiu, për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, dje bëri thirrje për rezistencë.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG