Ndërlidhjet

Lajçak mohon të ketë plan për KosovënMiroslav Lajçak nuk ka plan për Kosovën, i ka deklaruar radios Evropa e Lirë, në zyrtar i ministrisë së punëve të Jashtme të Sllovakisë.
Shefi i diplomacisë sllovake Mirsolav Lajçak distancohet nga ajo që është shkruar në të përditshmen “Dnevnik” dhe vë në pah se përgjigjet e tij në intervistën për këtë gazetë janë interpretuar gabimisht.
Gazeta “Dnevnik” kishte raportuar se Lajçak kishte përgatitur plan për zgjidhjen e çështjeve kontestuese ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe se gjoja me 10 maj do ta prezantonte para ministrave të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG