Ndërlidhjet

Putin mirëpret leopardin dërguar nga Irani


Kryeministri rus Vladimir Putin mirëpriti sot një leopard femër, që i është dërguar nga Irani, vetëm një javë, pasi ai u shfaq në televizioni shtetëor me një ari polar.
Putin ka shoqëruar leopardin drejt kafazit të ri dhe me shaka ka thënë “mos u frikësoni, le të bëjmë një shëtitje me të”
Rusia shpreson se leopardi femër do të kryqëzohet me leopardë meshkuj të sjellë nga Turkmenistani për të shtuar popullsinë e kësaj kafshe në Kaukazin e Veriut. Kryeministri i përcolli një puthje leopardit kur u largua.
XS
SM
MD
LG