Ndërlidhjet

Irani do të mbajë manovra detareMarina e Iranit do të fillojë të mërkurën në mbrëmje manovra tetë ditëshe në Gji dhe Detin e Omanit.

Stërvitjet do të mbahen më pak se dy javë pasi Garda Revolucionare zhviloi manovra katër ditëshe në Gji dhe Detin e Omanit, si dhe në Gjirin e Hormuzit.

Habibollah Sajari, komandant i Marinës së Republikës Islamike, ka deklaruar se manovrat do të "shfaqin aftësitë mbrojtëse të Iranit".
XS
SM
MD
LG