Ndërlidhjet

Sulmuesi në Mumbai do të dënohet të enjten


Gjykata deklaroi se personi i vetëm i mbijetuar pas sulmit të kryer me armë më 2008-ën, në Mumbai të Indisë do të dënohet të enjten.
Mohamed Ajmal Amir Kasab, 22 vjeç u akuzua të hënën për vrasjen dhe përfshirjen në luftime në Indi.
Prokurorët sot kërkuan dënim me vdekje për të. Kryetari i trupit gjykues e shtyu dënimin për të enjten. Gjatë sulmit me armë nga rreth 9 persona të armatosur në Mumbai mbetën të vdekur 166 njerëz.
XS
SM
MD
LG