Ndërlidhjet

Abaz fajëson hebrejtë për djegien e xhamisë


Presidenti palestinez Mahmud Abaz, fajësoi sot ashpër banorët hebre për djegien e një xhamie në Bregun Perëndimor, duke thënë se kjo kërcënon përpjekjet e ndërmjetësuara nga SHBA për të ringjallur proçesin e paqes.
Presidenti Abaz dënon djegjen e xhamisë në Luban Shargia nga esktremistë dhe tha se përgjegjësia për këtë akt kriminal është e qeverisë, pasi ajo mbron këta banorë. Sulmi kriminal kërcënon përpjekjet për të ringjallur proçesin e paqes.”- thuhet në një deklaratë dalë nga zyra e tij.
XS
SM
MD
LG