Ndërlidhjet

Militantët afganë sulmojnë qeverinë rajonaleNjë grup militantësh të armatosur kanë bastisur ndërtesën e qeverisë rajonale në provincën Nimroz në jug të Afganistanit.

Bastisja është shoqëruar me përleshje të armatosura që lanë të vdekur një anëtar të këshillit rajonal, tre policë dhe disa militantë.
XS
SM
MD
LG