Ndërlidhjet

Presidenti Sejdiu nis vizitën në GjermaniPresidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka nisur sot një vizitë zyrtare nëGjermani. Gjatë kësaj vizite presidenti Sejdiu pritet të takohet me homologun e tij gjerman, kancelaren Angela Merkel, kreun e parlamentit, Norbert Lamert dhe shefin e diplomacisë gjermane, Gudio Vestervele.

Presidenti Sejdiu shoqërohet edhe nga tre ministra të Qeverisë së Kosovës si dhe nga përfaqësues të biznesit kosovar.
XS
SM
MD
LG