Ndërlidhjet

Bosnja voton në 3 tetorZgjedhjet e përgjithshme në Bosnje do të zhvillohen më 3 tetor, njoftoi Komisioni Zgjedhor.

Rreth 3.1 milionë persona me të drejtë vote do të zgjedhin presidencën trepalëshe dhe anëtarët e parlamentit federal dhe dy parlamenteve të njësive përbërëse.

Zgjedhjet e tetorit do të jenë të gjashtat që nga përfundimi i luftës në vitin 1995.
XS
SM
MD
LG