Ndërlidhjet

Kapiteni i Italisë do tërhiqet pas botëroritKapiteni i kombëtares italiane, Fabio Kanavaro, planifikon të tërhiqet nga kombëtarja pas Kupës së Botës. “Ata thonë se jam i vjetër, imagjinoni se çfarë do të thonë në gusht”, deklaroi Kanavaro, 36 vjeçar.

Kanavaro u bë kapiten i kombëtares italiane pas largimit të Paolo Maldinit në vitin 2002. Kanavaro e theu rekordin e Maldinit për pjesëmarrjen në ndeshjet e kombëtares.

Italia në Afrika e Jugut 2010 do të përballet në ndeshjet në grup me Paraguajin, Zelandën e Re dhe Sllovakinë.
XS
SM
MD
LG