Ndërlidhjet

Rusi: Dënohen dy veta për vrasjen dhe ngrënjen e një vajzeGjykata në Shën Petërsburg të Rusisë ka dënuar me 18 dhe 19 vite burg dy 21 vjeçarë. Ata janë gjetur fajtorë për vrasjen dhe ngrënjen e një të njohure të tyre.

16 vjeçarja ishte mbytur në vaskë dhe më pas dy djemtë kishin ngrënë pjesë të trupit të saj. Ngjarja ka ndodhur në janar të vitti 2009.
XS
SM
MD
LG