Ndërlidhjet

Sarkozi dhe Merkel kërkojnë mbikqyrje të eurozonësPresidenti i Francës Nikolas Sarkozi dhe kancelarja gjermane Angela Merkel bënë thirrje për mbikqyrje më të rreptë të rregullave të buxhetit në eurozonën.

Në një letër të përbashkët në të përditshmen "Le Monde", dy udhëheqësit thanë se 16 vendet që përdorin valutën e përbashkët duhet t'i vënë në jetë mekanizmat për t'u ballafaquar me krizat si ajo e borxheve në Greqi.

XS
SM
MD
LG