Ndërlidhjet

Vriten dy ushtarë të NATO-s në AfganistanNATO-ja tha se një pjesëtar i saj ka vdekur sot nga një bombë në Afganistan.

Aleanca tha se vdekja e pasoi vrasjen e një ushtari tjetër të aleancës në një sulm në jug të vendit.

Viktimat dhe kombësia e tyre nuk është identifikuar.

Tetë ushtarë të NATO-s janë vrarë në Afganistan gjatë këtij muaji.
XS
SM
MD
LG