Ndërlidhjet

Tadiq: Duam në BE, por nuk heqim dorë nga KosovaPresidenti i Serbisë Boris Tadiq, deklaroi se Serbia padyshim që dëshiron të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, por kurrë dhe me kurrfarë çmimi nuk do të heqë dorë nga integriteti i Kosovës.

Në një fjalim në qytetin Pozharevc, me rastin e përvjetorit të Gardës së Armatës së Serbisë, Tadiq tha se Serbia do të dalë në forumet ndërkombëtare në pajtim me këto dy parime.
XS
SM
MD
LG