Ndërlidhjet

SHBA merr pjesë në darkën e Iranit në Nju JorkMinistri i Jashtëm i Iranit u takua me përfaqësuesit e vendeve anëtare të Këshilit të Sigurimit, në kohën kur Teherani po përballet me mundësinë e sanksioneve të reja të Kombeve të Bashkuara për programin bërthamor të tij.

Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara, Brtianisë dhe Francës nuk morën pjesë në darkën me ministrin Manusher Motaki në misionin iranian në OKB, por dërguan diplomatë të nivelit më të ulët.

Uashingtoni u përfaqësua nga zëvendës ambasadori Alehandro Uolf.
XS
SM
MD
LG