Ndërlidhjet

Hoeness: UEFA mbron interesat e italianëvePresidenti i ekipit gjerman të Bajernit të Mynihut, Uli Hoeness, ka akuzuar UEFA-n lidhur me pezullimin e futbollistit Frank Ribëri për disa ndeshje, përfshi dhe ndeshjen finale për Ligën e Kampioneve.

Bajerni i Mynihut në finale do të përballet me ekipin italian të Interit.

Presidenti i Bajernit tha se UEFA “është e mbushur me italinë që kanë interesat e tyre”, derisa gjermanët janë pak të përfaqësuar dhe kanë “pak mbështetje morale” në UEFA.
XS
SM
MD
LG