Ndërlidhjet

Turqi: Vriten dy ushtarë dhe pesë militantë kurdëDy ushtarë turqë dhe pesë militantë kurdë janë vrarë gjatë përleshjeve të armatosura në juglindje të Turqisë, në afërsi me kufirin irakian.

Luftimet, sipas burimeve zyrtare, shpërthyen kur militantët kurdë sulmuan ushtarët në afërsi të një pike kontrolli.

Konflikti mes Turqisë dhe mbështetësve të Partisë Punëtore të Kurdistanit, që nga viti 1984 ka marrë jetën e 45 mijë njerëzve.
XS
SM
MD
LG